Inga Puriņa

Inga PuriņaVārds (pseidonīms) : 

Inga Puriņa, forumā zināma kā Rossy


1.Cik sen tu raksti un kad tam ķēries klāt nopietni?

Rakstīt sāku jau bērnībā, tie bija neskaitāmi dzejolīši un vēlāk arī stāstiņi, bet tikai savam priekam. Pirmo nopietno darbu (kā man toreiz šķita) uzrakstīju pirms 11 gadiem, kādā sev smagā dzīves posmā. Izliku visu savu dvēseli uz papīra un darbs tika ierakstīts diskā un nobēdzināts starp apputējušām lietām. Apmēram pirms gada tas atkal nejauši nokļuva man rokās un ne par ko vairs mani ''nelaida'' vaļā. Sāku to pārrakstīt, apaudzēt ar personāžiem un notikumiem un burties cauri mazliet piemirstiem gramatikas likumiem. Tieši tas bija brīdis, kad rakstīšanai pievērsos nopietni, pavadot neskaitāmas stundas rakstot un pārrakstot, ar mērķi- reiz nodot darbu plašākam lasītāju lokam.

2. Kas ir neatņemama sastāvdaļa rakstīšanā?

 Vienā vārdā - klusums. Tā kā esmu divu mazu bērnu māmiņa, pilnīgu klusumu es atrodu vienīgi naktīs. Tas arī ir mans laiks. Nakts, klusums un mani darba varoņi.

3.Kuri ir tavi mīļākie autori?

Neapšaubāmi Džeks Londons un Žils Verns. No pašmāju autoriem - Zenta Ērgle, Margarita Stāraste. Rūdolfs Blaumanis. Jauno autoru vidū man tādu īsti iemīļotu rakstnieku pagaidām nav.

4.Cik ilgi darbojies Karneolā un kā mūs atradi?

Atbildes sākums atrodams pirmajā jautājumā. Pagājušā gada sākumā mēģināju saviem spēkiem piešķirt savam pirmajam, un tobrīd vienīgajam, darbam otro elpu bet, tā kā sapinos starp prasmi un vēlmi to izdarīt, meklēju pēc palīdzības. To atradu ''Karneolā'', bet par tās pastāvēšanu uzzināju pateicoties Rowenny, kura mani atrada apmaldījušos draugiem.lv forumā starp joprojām neatbildētiem jautājumiem un uzaicināja pievienoties ''Karneolai''. Tur arī ieraudzīju savu darbu citā gaismā, bez autora rozā brillēm uz acīm. Paldies pacietīgajiem kritiķiem, īpaši Citronam un 9K116. Pateicoties ''Karneolai'' pabeidzu savu darbu (kurš gan joprojām man neliek miera, urdoties pa smadzenēm ar uzmācīgu ''vēl, vēl...''), uzrakstīju un iesniedzu ''Zvaigznes grāmatai 2011'' nākamo darbu ''Varavīksnes ceļš'' un patreiz jau top nākamais darbs.

5. Ko tu novēlētu visiem tiem, kas ļoti vēlas publicēt savus darbus, bet vēl nav to izdarījuši?

Galvenais- izturību! Izturību rakstīt, rakstīt un pārrakstīt, veselīgi uzņemt kritiku un ņemt to vērā. Laikam jau nav lielākas balvas par ieguldīto darbu un bezmiegā pavadītajām stundām( naktsputniem) kā reiz saņemt ziņu, ka darbs ieguvis atzinību. Lai jums izdodas, mīļie un lai izsapņotie varoņi iegūst otro elpu, iekarojot lasītāju sirdis.


Izdotās grāmatas:

1.Varavīksnes ceļš (Zvaigzne ABC sērijā Lasītprieks)

2. Terluisa- Debesis Diviem (Lauku Avīze sērijā Lata Romāns)

 


 

atpakaļAtpakaļ pie autoriem